Jak správně vybrat legíny.Jak správně vybrat legíny? S čím je nosit? A jaké módní outfity vytvářet s legínami?

Opravdový boom s legínami začal v 90. letech minulého století a od té doby se legíny dosud udržely v našem šatníku jako nejuniverzálnější, praktické, pohodlné a módní oblečení. K legínám můžeme nosit naprosto vše: trička, halenky, šaty, sukně, svetry, kraťase, tuniky a další věci.

Jak správně nosit legíny?

  • Svrchní oblečení může být naprosto jakékoliv, hlavně musí zakrývat boky.
  • Legíny nesmí příliš obepínat ani být příliš volné. Jinak se na volných místech budou tvořit nehezké záhyby a v příliš upnutých vyniknou tukové polštářky.
  • Jestliže si vezmete boty na podpatku (střevíce, kozačky, kotníčkové boty, sandály) určitě si oblékněte košili, aby váš outfit nevypadal vulgárně a nevkusně. Legíny se dají nosit s jakoukoli obuví, včetně mokasínů, balerín, střevíců, pantoflí atd.
  • Legíny s potiskem jsou určeny pouze k procházkám a schůzkám s kamarády, v žádném případě pro dress code. Dříve než vyrazíte do zaměstnání v legínách, přesvědčte se, zda jsou skutečně povoleny.
  • Vlněné kardigany a Moderní svetry – to je ideální varianta pro chladné večery!

Snímek obrazovky 2017-05-30 v 11.33.01                dzinkosile2

Nedostatky nošení legín

Vizuálně zkracují nohy, obzvláště s obuví s plochou podrážkou. Souvisí to s viditelným proužkem pokožky, který odděluje vertikální linii. Jediným řešením je zasunout legíny do uzavřené obuvi na podpatku – do kotníčkových bot či kozaček, pak legíny budou vypadat jako Punčocháče.

Přitahují pozornost na nohy. To je skvělé, když můžete předvést své ideální tvary, ale pokud máte plné boky, velké kotníky, silná lýtka, široké kosti, křivé nohy – tak legíny jen zvýrazní vaše nedostatky.

Legíny podle typu postavy

Jestliže máte nějaké problémy se dolní částí postavy, oblékněte si legíny s delším vrchním oblečením – šaty, sukní, tunikou, kardiganem a obujte si uzavřené boty nebo kozačky. Univerzální variantou jsou tmavé jednobarevné legíny bez potisku a obuv na podpatku.

Buďte opatrná při výběru legín s potiskem a vzory. Například kostkované legíny mohou zohyzdit dokonce i štíhlé půvabné nohy. Rovněž si nevybírejte krajkové legíny, jinak okolí ve vás bude vidět lehkou holku.

Majitelky štíhlých nožek by si měly vybírat světlé a barevné legíny, nikoliv černé. A naopak slečny s kyprými tvary by měly kombinovat tmavé legíny s delším horním dílem a uzavřenou obuví.

Obzvláště populární jsou kožené legíny. Pomáhají vytvářet odvážné, originální a svůdné outfity a vrchní část může být naprosto jakákoliv. Ale buďte opatrné, protože vizuálně zvětšují objem nohou.

Buďte originální.

Vaše Viky.

 

Snímek obrazovky 2017-05-30 v 11.56.58 leginy5  legin8

 

legin7 f92bd47a6e97138622f3739645e7855b ac6f6a4eca8a3f89435dd24a2b2b304d


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *