Jste „želé“ nebo „creme brulée“?Milé dámy, slečny, holky, děvčata!

Chci se s vámi podělit o můj nedávný zážitek a poznatek.

Nedávno ke mě přišla žena, která byla nevysoké postavy kyprých tvarů a měla krásné hnědé vlasy. Stěžovala si, že si neumí vybírat outfity. Vytáhla z kabelky celou hromadu fotografií a rozložila je přede mnou a řekla: „Takhle bych chtěla vypadat!“

Podívala jsem se na fotografie: na nich byly nádherné, ideálně oblečené ženy, jedna hezčí než druhá – až na to, že všechny byly hubené vysoké blondýnky!

A tak jsem řekla své klientce: „Bude snadné Vám pomoci, protože vím, kde je problém: Vy se prostě za každou cenu snažíte ze sebe udělat „želé“, i když ve skutečnosti jste “creme brulée“.

To jsem nevymyslela já. Je to jedna fráze z filmu“ Svatba mého nejlepšího přítele“.  Její vysvětlení je v této ukázce:

Podívejte se na ní. Trvá jen minutu, ale možná, že Vám pomůže pochopit něco velmi důležitého. Myslím, že je to jedna z nejčastějších chyb v hledání nejen svého image, ale i vlastního já – snaha stát se tím, kým nejsi.

Brunety se barví na blondýny a naopak. Kudrnaté vlasy se narovnávají a rovné samozřejmě natáčejí. Nosíme kontaktní čočky, abychom změnily barvu očí, a ty nejzoufalejší jsou ochotny si předělat svůj obličej i své tělo. Nikdo samozřejmě neříká, že musíme být stejní. V naší povaze je uložena schopnost být a chtít být jinou, měnit se a změnit se. Ale všechno má mít svou míru. Vždyť konec konců to nejcennější je v nás, to jsme my samy a image musí pomáhat odhalovat a doplňovat právě naše já, a ne někoho druhého.

V opačném případě začínáme vypadat hloupě a nápadně právě svojí nepřirozeností. Všimly jste si, že halenka nebo klobouček, které vám půjčila kamarádka, jí skvěle padly, kdežto na vás najednou blednou, a ramena v halence máte jakási hranatá. Jak to? Vždyť velikost má kamarádka úplně stejnou!

A to právě proto, že ona je „creme brulée“ a vy prostě „želé“. Ani za nic se nesmíte ukazovat ve stejném balení.

Každá z nás disponuje těmi nebo jinými přednostmi, které je možné výhodným outfitem zdůraznit. Může to být bezchybný výstřih, jemné ruce, nádherné klenutí zad, pěkný kotník… Anebo něco docela jiného!

JAK NAJÍT SÁM SEBE:

JEDNODUCHÁ PRÁVIDLA

1) NEZAMILUJTE SE DO OBALU 

Představte si, že jste viděla fotografii známé osobnosti v časopisu nebo televizi. A ten look si Vás tak podmínil, že ho chcete na sobě vyzkoušet. Nespěchejte. Popřemýšlejte, zda se nesnažíte ze sebe udělat želé, i když můžete být creme brulée? A vůbec, cožpak je na světě málo dezertů? Nebylo by lepší vzít si jen něco z toho outfitu a doplnit ke svému vlastnímu? Opravdu je nutné oblékat si stejné kalhoty, košili a šál s tím dlouhým dvouřadovým sakem, vždyť vy máte nádherný hedvábný šátek a tričko s potiskem, které se k němu hodí. Uvidíte, že to bude stejně tak zajímavé, a navíc ve vaší barvě a ve vašem stylu!

2) NEBOJTE SE BÝT SAMA SEBOU

Setkala jsem se s klientkou, která byla výraznou představitelku Podzimu v barevné typologii. Ale ona se přitom bála nosit oblečení teplých výrazných odstínech, které ji slušely. Proto se mě zcela vážně zeptala, co má udělat, aby se stala Létem.

Mám si obarvit vlasty? Udělat melír? Mám nosit kontaktní čočky? – nemohla se uklidnit.

Odpověděla jsem jí:

– Můžeš si měnit svůj zevnějšek, kolikrát chceš. Ale základem barevné typologie je barva pokožky. Jestli nechceš být druhý Michael Jackson, tak se prostě musíš smířit s tím, že jsi Podzim, a přestat ze sebe dělat Léto. Potřebovala dost času, aby se smířila s touto myšlenkou a naučila se v obchodech vybírat oblečení vhodných barev. Ona je prostě neviděla!

Časem se jí to ale podařilo a sama se potom divila, jak mohla být lhostejná k věcem, které jí tak sluší.

3) MUSÍTE VĚDĚT, CO ZDŮRAZNIT A CO SKRÝT

A samozřejmě hledejte co nejvíce takových způsobů, jak to udělat, abyste uspokojila svoji zálibu ve střídání image, a zároveň to nepřehnala.

4) NEVĚŘTE RADÁM KAMARÁDEK

Často vám doporučují to, co dobře sluší jim samotným. Ale nezapomínejte: oni mohou být „želé“, ale vy jste třeba creme „brulée“. A proto to, co se líbí jim, nikdy nebude slušet vám.

Umění stylisty spočívá v tom, že vám pomůže poznat, kdo jste, jestli „creme brulée“ či „želé“, nebo že by „jahodová zmrzlina“? Naučí vás totiž správně se krášlit a prezentovat.

A hned potom do vašeho života přijde mnoho příjemných změn.

Vy se sama se sobě začnete více líbit. Začnete milovat své nové já, prostě proto, že se vám líbí být taková. A s tím dosáhnete vnitřní ženské harmonie. Kdy se jen prostě tiše pro sebe usmíváte. Ale musím vás upozornit na vedlejší účinek, o kterém mluví mnozí klienti, když budete procházet kolem výloh, nemusíte se v odrazu poznat.

 

ZAPAMATUJTE SI TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ:

Vy – to jste Vy! Nesnažte se být někým jiným, jakkoliv by se Vám cizí look zdál sebelepší. Jestli je Vám od přírody dáno být „creme brulée“, nesnažte se stát „želé“. Stejně se Vám to nepodaří a také, proč to dělat? Raději se snažte ze sebe udělat tonejlepší „creme brulée“. Nejlahodnější, chutné a žádoucí „creme brulée“.

A jestliže potřebujete pomoc, víte na koho se obrátit!

Jestli si přejete rychlý senzační výsledek, tak využijte doprovodu při nákupech.

A jestli stále ještě samy nevíte, co chcete, přečtěte si můj blog nebo si stáhněte moji knihu.

Vaše Viky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *