BAREVNÁ TYPOLOGIE – PROČ JE DOBRÉ JI ZNÁTStalo se vám někdy, že při nákupu oblečení jste vybírala halenku či šaty podle oblíbené barvy nebo principu „hodí se ke všemu“, ale pak se ukázalo, že kousek oblečení do vašeho šatníku nezapadá? A, nebo poté, co jste si oblékla módní novinku, tak místo očekávaných komplimentů jste slyšela: „Ty dnes nevypadáš dobře. Špatně jsi spala? Nejsi nemocná?“.  Zažila jste to? Taková situace je nepříjemná, ale je možné se jí zcela vyvarovat.

Jestliže s jistotou víte, že důvodem není ani špatné spaní ani špatný zdravotní stav, pak s největší pravděpodobností vás zradila barva nového kousku oblečení.

Ve skutečnosti nás barvy velmi ovlivňují.

Nepůsobí na člověka jen psychologicky (víme, že existují barvy, které uklidňují, povzbuzují, probouzí energii a dokonce i chuť k jídlu), ale také ovlivňují to, jak vypadáme: okázale, výrazně, mladě, svěže nebo naopak smutně, sklíčeně, nemocně.

Přírodní kolorit (barevný typ) zevnějšku – to jsou barvy, kterými nás příroda obdařila od narození. Jsou to odstíny pleti, vlasů a očí. Každého člověka můžeme pomyslně přiřadit k jednomu ze čtyř barevných typů podle ročního období. A to k jaru, létu, podzimu a zimě.

JARO

Nejméně častým barevný typem je jaro.

Britští princové William a Harry představují právě tento barevný typ. Nejvíce rozšířen je v Anglii, Irsku a Austrálii. Je to teplý barevný typ. Jestliže zrovna Vy jste představitelkou tohoto typu, tak máte štěstí, protože při správném výběru barevných odstínů oblečení můžete vytvořit neopakovatelný look, který se u ostatních barevných typů prakticky nedá zopakovat, i když je k tomu vynaloženo spousta snahy a úsilí.

Žena jaro vyvolává dojem přirozenosti, svěžesti, zářivosti a často dokonce i křehkosti.

 

kim-cattrall-resized

 

LÉTO

Léto je nejrozšířenější barevný typ.

Jestliže se pozorně podíváte na pódia a mola módních přehlídek, zjistíte, že modelky často patří k letnímu typu. Jde o to, že barevný typ léta je možné velmi snadno využít v různých podobách, je to barevný typ, který se velmi lehce poddává změnám. Ženám typu léta můžeme jen závidět, protože mohou na sobě zkoušet různé podoby, experimentovat a překvapovat své okolí.

Často se jedná o smyslnou, vytříbenou, elegantní, romantickou image ženy.

 

sjp_headshot

 

ZIMA

Druhým nejrozšířenějším barevným typem je zima.

O tomto typu a jeho představitelích lze hovořit věčně. Je to nejvýraznější, kontrastní a okázalý barevný typ. Ne nadarmo většina soutěží Miss Universe a jí podobných končí slavnostním vyhlášením a korunovací dívky zimního typu. Vždy mezi všemi vynikají díky své vizáži a možnosti v užívání zářivých barev, které si nemohou dovolit představitelé jiných barevných typů. Je neomluvitelné, aby zimy zůstávaly ve stínu, když disponují tolika přednostmi.

Zimní typy jsou výrazné, působivé a osudové ženy, které vyzařují postavení a velkorysost.

 

kristin-davis-001

 

PODZIM

To je velmi výrazný a svérázný barevný typ. Tyto krásky měly vždy blízko k přírodě a jejím tajemstvím. Právě podzimní ženy zkrášluje to, co jiné dělá nevýraznými. Je to etno styl, různé úplety, ornamenty, šperky a doplňky z přírodních materiálů a mnoho dalšího. Stejně jako jarní typ se vyskytuje poměrně vzácně.

Šarm, půvab, jedinečná krása, přitažlivost – to jsou právě ty vibrace, které vyzařuje žena podzim. Jedná se o záhadnou ženu, která rozumí tajemstvím přírody skrytým před ostatními.

 

5899b3742dbfd639569ab6bb1e59b109

 

U každého barevného typu existují ještě další 4 podtypy, které závisejí na nasycenosti, kontrastu, výraznosti a hustotě Vašich přirozených barev zevnějšku.

A to:

  • světlý typ;
  • přirozený typ;
  • kontrastní typ;
  • výrazný typ.

Jak zjistíme svůj barevný typ? Jak se nesplést a neutopit v moři informací? Samozřejmě, že můžete studovat teorii, projít si nejrůznější testy a pokusit se zjistit svůj barevný typ samostatně. Ale tato cesta může být zdlouhavá a ne vždy přesná. Nabízím vám mnohem rychlejší a spolehlivější způsob – sama Vám určím barevný typ. Na svých konzultacích ohledně barev se podrobně věnuji individuální barevné typologii osobnosti. Zjistíte, jaké barvy Vám sluší a jakým se vyhnout. Dozvíte se, jaké jsou Vaše odstíny, které osvěžují pleť a skrývají její nedostatky, a mnoho dalších tajemství.

 

Mějte se rády! Buďte krásné a stylové!

Vaše Viky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *