Kolekce „Elements“ Blanky MatragiPřed oficiálním uvedením kolekce Elements uspořádala Blanka Matragi tiskovou konferenci, kde podrobně popsala svoji ideu při tvorbě této kolekce.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tisková konference začala v 11 hod. Bylo pozváno něco kolem 50 novinářů a jednou z pozvaných jsem byla i já, což pro mne byla opravdu velká čest. Když vstoupila do místnosti Blanka Matragi všichni soustředili svůj pohled jen na ni. Byla nepřehlédnutelná. Nejen že je tato úchvatná dáma opravdu nesmírně krásná, ale má také dokonalou postavu. Je jako vysoustružená socha, fosforová panenka, ukázka dokonalosti a vkusu. Na sobě měla model z její nové kolekce, kterým oslnila všechny přítomné.  Jeden z novinářů se zeptal, jaké je tajemství její dokonalé postavy a odpověď byla stručná, jasná a výstižná: „Zkuste každý den vstát o hodinu dřív a cvičit a výsledek na vás nenechá dlouho čekat“.

Blanka Matragi je nejen módní návrhářka ale také designérka. V portfoliu zahrnuje i tvorbu nejrůznějšího průmyslového a experimentálního designu. Od skla, porcelánu, pamětních mincí, šperků, různých bytových doplňků až třeba po sochy z bronzu, smaltu a skla. Jsem si jistá, že důstojně prezentuje náš český národ v módním průmyslu i za hranicemi České Republiky a dělá to velmi originálním způsobem. Tato pracovitá, talentovaná, bezprostřední, úžasně příjemná žena o sobě říká: „Nejde o to být za vodou, jsem vděčná za to, že mohu tvořit“.

blanka-matragi-_mg_4466-2-flat03

 

Kolekce modelů Elements je inspirována základními přírodními  živly – půdou, vodou, vzduchem a ohněm. Vedle designérské práce akcentuje i novátorské přístupy, stálé hledání a inspiraci moderními technologiemi. Nedílnou součástí řady modelů je využití inovativních  materiálů, které vznikaly ve spolupráci Blanky Matragi se světovými textilními firmami.

Zcela nový materiál CRAN, který byl v kolekci použit, vznikal bezmála 2 roky, přičemž Blanka Matragi se na jeho vývoji aktivně podílela. „CRAN“  umožňuje vytvářet skulpturální modely. „Chtěla jsem, aby vznikly plastické šaty, které nejdou udělat strojem, stejně jako nejde strojem udělat socha. Přitom jde o materiál, který je komfortní na nošení i údržbu a umožňuje i moji autorskou aranžovanou práci na tvaru a vizuálním designu šatů,“ přibližuje Blanka Matragi.

Autorský design v rámci přehlídky Elements ponesou i další materiály – Jaccar, Organza , Scuba, 3D tyl, sifon, satény, lykra,a to vše s použitím digitální reprodukce. Pro oděvní výrobu se Blanka Matragi tradičně snaží využívat netradiční materiály, případně se aktivně podílí na vzniku nových. Před patnácti lety vynalezla iluzionistický tyl, který po vyšití působí dojmem tetování na těle.

 

_mg_2374-2-flat02  20_mg_1875-2-lucie-flat02_fixed_1  06_mg_1516-3-lucie-flat02_fixed_1  15_mg_1750-2-lucie-flat02

 

01_mg_1300-2-flat02  _mg_2236-2-lucie-flat02  _mg_2269-2-lucie-flat02_fixed_1  _mg_2619-2-lucie-flat02

 

_mg_3858-2-lucie-flat02  _mg_3718-2-lucie-flat02  _mg_3474-2-lucie-flat02 _mg_3546-2-lucie-flat02

 

Tato dáma mě stále překvapuje svoji kreativitou a pohledem na módu. No uznejte samy, že tyto modely, na které byly použity tak vzácné matriály, přesahují naše běžné každodenní chápaní.

Na závěr tiskové konference pohostila všechny přítomné pokrmy, které se nesly v duchu její kolekce  Elements – přírodních živlů. Takže vše bylo završeno nejen kulinářským ale i vizuálním zážitkem.

 

Vaše Viky

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *